- Strona główna
- Dotacje na innowacje
WILDCAT
Projekt współfinansowany/finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach III konkursu Wspólnego Przedsięwzięcia Wsparcia Badań Naukowych i Prac Rozwojowych dla Przemysłu Metali Nieżelaznych CuBR, realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz KGHM Polska Miedź S.A. Tytuł: „Innowacyjny system łączności bezprzewodowej w wyrobiskach filarowo-komorowych w podziemnych zakładach górniczych”. CEL PROJEKTU: Koncepcja projektu opiera się na opracowaniu kompleksowego rozwiązania systemowego zapewniającego łączność bezprzewodową w podziemnych wyrobiskach ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji i transmisji danych w obszarze frontu eksploatacyjnego w systemie komorowo-filarowym. Proponowane rozwiązanie ma na celu zapewnienie łączności radiotelefonicznej i alarmowo-rozgłoszeniowej dla frontów wydobywczych, tras ruchu maszyn górniczych, komór mechanicznych i górniczych oraz innych miejsc niebezpiecznych, gdzie zastosowanie rozwiązań opartych na łączności przewodowej jest niemożliwe. Proponowane rozwiązanie będzie zapewniało pełne pokrycie radiowe w zakładanym rejonie wyrobisk, przy zastosowaniu bezprzewodowych i autonomicznych (zasilanych akumulatorowo) urządzeń nadawczoodbiorczych. Teletransmisja nowego systemu łączności i transmisji danych z rejonu frontów eksploatacyjnych na powierzchnię oparta będzie o systemy hybrydowe, czyli radiowo-przewodowe. PLANOWANE EFEKTY: W ramach projektu opracowany zostanie innowacyjny, zintegrowany system radiokomunikacyjny zapewniający łączność, transmisję danych i sygnałów ostrzegawczych w wyrobiskach komorowo-filarowych na froncie eksploatacyjnym. Proponowane rozwiązanie ma na celu zbudowanie systemu radiokomunikacyjnego, funkcjonującego w tych rejonach kopalni, gdzie zastosowanie rozwiązań opartych na łączności przewodowej jest niemożliwe.
WARTOŚĆ PROJEKTU: W skład konsorcjum wchodzą:
Jest nam niezmiernie miło poinformować o uzyskaniu dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizacje projektu pt. "Opracowanie i uruchomienie produkcji ręcznych analizatorów gazowych o budowie modułowej z wykorzystaniem nowej generacji detektorów o obniżonym poborze mocy w wykonaniu iskrobezpiecznym".
Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby
"Opracowanie i uruchomienie produkcji ręcznych analizatorów gazowych o budowie modułowej z wykorzystaniem Nazwa Beneficjenta: CSTiT SEVITEL Sp. z o.o. Wartość projektu: 777 140.00 zł Wartość dofinansowania: 229 200.00 zł Okres realizacji: marzec 2010 - wrzesień 2011
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego |